Asambláž z drahokamů


Asambláž (z francouzského assemblage) je výtvarná technika, která dává dvojrozměrnému obrazu třetí, prostorovou dimenzi. Dalo by se říci, že je třírozměrnou obdobou koláže. Byla vynalezena dadaisty. Používají ji i surrealisté. Plocha obrazu není pojednána pouze malířsky, ale jsou na ní navíc různými technologickými postupy fixovány další předměty nebo jejich části, např. lisováním, vázáním, svářením, nýtováním, lepením atd. Konečný výsledek má charakter reliéfu. Může docházet k nepřeberným kombinacím použití materiálů, a tak se v souvislosti s termínem asambláž někdy můžeme setkat s termínem kombinovaná technika.cena workshopu = 2.900,-  ( (záloha činí 1.000,-Kč)
v případě dárkového poukazu je kurzovné hrazeno předem a celé. 
Kurz se koná o víkendu nebo i všedním dnu - záleží na domluvě. Začínáme vždy ve 14h a končíme když je hotovo - cca v 19 - 20h - podle toho jak jste šikovní.
Jak se do kurzu přihlásit.

Nemusíte nosit sebou nic než vaši touhu tvořit a dobrou náladu.
Drahokamy všech možných druhů, velikostí a veškerý další materiál pro tvorbu je Vám k dispozici a je v ceně kurzu započítán - čaj, káva a voda je zdarma :-)

Sami si na kurzu vyrobíte mandalu jenž může zdobit Vaše okno nebo se může stát krásným dárkem - fantazii při jeho tvorbě se meze nekladou. 
Tato drahokamová asambláž je tvořena hlavně z průsvitných drahokamů jenž propouští světlo. Při zavěšení do okna se změní v nádhernou drahokamovou vitráž. Tím se liší od kurzu Drahokamový obraz  kde podklad není průhledný a lze tak použít kameny neprůhledné - nicméně neméně krásné.
Tento kurz je naprosto nový a tak ukázky mohu poskytnout zatím jen z vlastní tvorby. Postupně přidám ukázky
Vaše:-) 

co budete na tomto kurzu dělat?

začneme vlastním návrhem složení asambláže = tvaru, barvy a výběru drahokamu - to vše si pěkně pastelkami nakreslíme jako vzor - poté vybrané kameny očistíme základní technikou = vodou - ostatní použitelné techniky se naučíme - každý účastník obdrží malé křišťálové kyvadélko (lze si ho odkoupit za symbolickou cenu) a naučíme se ho používat (pokud to tedy již neumíte:-)Ukázky z mé tvorby jak mohou mandaly z drahokamů vypadat.......jejich prodej najdete zde

JADE

DHARMA

                                                                                                    výstupní kontrola :-)


ANA HATA
INFINITY
SNĚHOVÁ KRÁLOVNA
KVÍTEK LOTOSU
drahokamy
materiál se kterým budete pracovat je různorodý - od drahokamu tromlovaného (hlazeného) všech velikostí a kvality, ale i kousků surových nedotčených lidským počínáním tak jak je příroda zrodila.....najdou se i kousky raritní - každý si najde ty své - každopádně atmosféra bude nabita jejich unikátními energiemi
                        

  

KURZY


Asambláž z drahokamů
Drahokamový obraz 
Sametové malování suchým
pastelem

Mandala - barevná terapie
Mandaly čaker - drahokam
-...
kreslení PMH- tužka
pastelka - barevné kreslení
kreslíme zvíře
.
magická dílna - runy
magická dílna - amulet
-
termíny kurzů

o kreslení PMH
pro lektory kurzů PMH
o mě a kurzech

   
kontakt:

.
co dalšího dělám a co mě baví
...možná dojde i na kurzy - kdo ví

  Kopírování, šíření a další užívání obsahu není bez souhlasu autora povoleno.                                                   ankh © 2005